Maria Sidljarevitš avab isiknäituse "Kong Fuzi juuksed" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kong Fuzi juuksed
Kong Fuzi juuksed Autor/allikas: Maria Sidljarevitš

Täna avab Maria Sidljarevitš Draakoni galeriis isiknäituse "Kong Fuzi juuksed".

"Püüe edasi anda oma ideid ja mõtteid teistele mõistetavas ja kättesaadavas vormis on üks olulisemaid aspekte inimese elus. Ideele või mõttele lingvistilise vormi andmine muudab selle ülekandmise keeruliseks, sest sõna on kontseptsioon, mis tekitab igal inimesel erinevaid assotsiatsioone. Mind huvitab, kuidas kunsti kaudu edasi anda oma ideid ja mõtteid viisil, et säiliks nende esialgne sisu ja tähendus," lausus Sidljarevitš.

Sidljarevitš püüab saavutada sellist objektiga suhestumist, kus vaataja tajub seda vaid abstraktse vormina, sõltumata isiklikest assotsiatsioonidest ja mitte andes sellele positiivset või negatiivset hinnangut. "Kujutan oma maalidel erinevaid objekte ja kujundeid osana kompositsioonist nii nagu need on ka päris elus vaid selle üksikud avaldused, suure süsteemi väikesed jupid. Universumi jaoks ei eksisteeri mõisteid nagu hea või halb ja iga elunähtus on vaid osa sellest. Minu eesmärk on saavutada ka maalis sellist asjadest arusaamist, milles on võimalik täielik vabanemine hinnangute andmise tendentsidest," ütles ta.

Maria Sidljarevitš on lõpetanud Eesti kunstiakadeemia maali eriala magistriõppe 2014. aastal. Samal aastal Tallinna linnagaleriis toimunud isiknäitusel "You broke my life", mis oli osa kunstniku magistritööst, tegeles Sidljarevitš isikliku mälu teemadega, taaselustades talle omases naivistlik-ekspressionistlikus maalilaadis mälupilte minevikust. Maria Sidljarevitš osaleb näitustel alates 2008. aastast, ta on Eesti kunstnike liidu liige ja Eesti maalikunstnike liidu juhatuse esinaine.

Näitus jääb avatuks 19. novembrini 2016.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: