Greta Varts annab kolm uut filmisoovitust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Nagu reedeti juba tavaks saanud, andis filmikriitik Greta Varts ka tänahommikuses "Terevisioonis" kolm uut filmisoovitust.

"Tuuri lõpp" režissöör James Ponsoldt

"Teda kauaks kinos ei ole, ta tuleb eriseansside raames. Ma ei ole ühtegi nii head dialoogifilmi ammu näinud. Tegemist on filmiga kirjanikust David Foster Wallace´ist ja ajakirjanikust, kes teda intervjueerimas käis. Tegemist on ühe kuulsa Ameerika kaasaja kirjanikuga. Film on sellest, kuidas kaks inimest räägivad elust ja kuidas see neid teineteise suhtes muudab ja oma elus teistmoodi mõtlema paneb. Ta ei ole selline akadeemiliselt sügav, vaid on väga üldinimlik ja ta on intelligentne ja sa saad emotsionaalselt talle ka lähedale, sest selles on mingit teravust ja väga muhedat inimlikkust. Ka hästi ootamatud näitlejatööd."

"Audiitor" režissöör Gavin O'Connor

"Film räägib autismist või vähemalt jääb filmi lõppedes mulje, et selle eesmärk on olnud maailmale autismi tutvustada. Inimene, kes näeb maailma läbi hoopis teistsuguse süsteemi, talle peabki süsteemi selgeks õpetama mingite koodide näol, et ta oskaks inimesi ja nende emotsionaalset seisundit lugeda. Tegemist on sellise kummalise kombinatsiooniga draama ja actioni vahel. Võiks ju arvata, et autismist rääkiv film on tõsine draama. Siin on pigem kombineeritud selline klassikaline Hollywoodi krimifilm, et siin on mingisugune müsteerium, mida lahendada ja mingisugune tulemus, kuhu välja jõuda. Siin sellise ootamatu valikuba Ben Affleck sellises tõsises draamarollis, neid talle väga palju pole osaks saanud, aga saab hakkama ja ega seda pole kerge mängida."

"Ajugeeniused" režissöör Jared Hess

"See film kuulub sinna kategooriasse, mis on väga õnnestunud retsept. Absurdisituatsioonikomöödia üle mitme-mitme võlli. Ta läheb sinna kategooriasse nagu "Pohmakas" oli. Märkimisväärne on see, et see komöödia on tehtud tõsielu ainetel. Siin on nagu nalja, aga kahjuks need paremad naljad on treileris ära näha."

Toimetaja: Madis Laur

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: