Navitrolla: inimesed on ületähtsustatud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

"Mis see paar kriipsu siis ära visata pole" – nii kõlab graafiku ja maalikunstniku Navitrolla värske isikunäitus Võrus. Näitusel on eksponeeritud läbilõige kunstniku viimase 25 aasta töödest, mis tuli tal näituse jaoks erakogudest kokku laenata.

Sürrealistlikud maastikud, hiidseened ja pilvedes kaelkirjak on olnud Navitrollale juba alates 90ndates südamelähedased. Inimesel tema taiestele asja pole.

"Minu jaoks pole inimene siin planeedil kõige tähtsam tegelane. Ma võin ise ennast sellesse liiki lugeda, aga inimesed ei ole olulised, inimesed on ületähtsustatud," ütles ta "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudistele.

Maalidesse pandud sõnumeid on aga kunstnik proovinud edasta nii, et need läheks korda inimestele mitte vaid Eestis, vaid ka mujal maailmas.

"Inimene oma olemuselt on igal pool ühesugune ja kui sa suudad panna need universaalsed akordid peas helisema, siis on täiesti kindel, et sa pääsed inimestele lähemale," arvas Navitrolla.

Veidi enam kui poolesajast maalist koosneval näitusel saab näha Navitrolla töid alates aastast 1988 kuni tänapäevani. Sellesse perioodi on kunstniku sõnul jäänud vähem ja rohkem viljakaid aegu, kuid maalima on teda läbi aegade kannustanud küsimus: mis on elu mõte.

Vana-Võromaa Kultuurikojas saab Navitrolla isikunäitust vaadata kuni 18. detsembrini.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: