"Kangelased" julgustab noori mässumeelsusele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartus Vilde lokaalis esietendub täna Musta Kasti "Kangelased", mille lavastas Peeter Volkonski. Õhtusöögil jutustavad noored näitlejad laudkondadele lugusid unustuste hõlma vajunud kommunistlikest noortest ning julgustavad tänaseid noori mässumeelsusele.

Ajaloo kirjutavad võitjad. Koos teiste kaotajatega on ajaloo tolmusesse sahtlisse lükatud lood sada aastat tagasi elanud noortest kommunistidest, kelle nimed ei ütle praegusele põlvkonnale midagi. Ometi olid kunagi nende järgi nimetatud tänavad, ehitised ja isegi üks linn. Peeter Volkonski pühkis tolmu nõukogude propagandateostelt, mis räägivad näiteks Viktor Kingissepast ja Hans Heidemannist ning noored näitlejad otsisid lugudest välja selle, mis neid enim kõnetas.

"Tundub, et on elanud inimesi, kes on suutnud enda jaoks sõnastada seda, mida nad elult tahavad. Tänapäeval on võib-olla pisut teistmoodi, ka kolmekümnendates eluaastates inimene reeglina mõtleb, et mis ta siis ikkagi õigupoolest nagu tahab," kommenteeris näitleja Kaija M Kalvet.

Meie elamistingimused on palju paremad, kui sada aastat tagasi, aga kas meil on sama palju ka seda, mille nimel elada? Kas tänapäeva noortel on mingeidki põhimõtteid, mille pärast nad oleksid valmis surema? Selliseid küsimusi tõstatavad näitlejad ühest lauast teise liikudes ja seda tegid nad ka prooviperioodil erinevates Tartu kohvikutes.

Mässulise energiaga ja rockmuusikaga vürtsitatud etendus sündis Volkonski tundest, et meie elu on liiga mugav.

"Ma ei näe enam mingisugust mässu," ütles ta.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: