HOP galeriis näeb looduse mastaapsust kangas ({{commentsTotal}})

Kangas
Kangas Autor/allikas: HOP galerii

Kolmapäeval 9. novembril kell 18.00 avatakse HOP galeriis Kärt Ojavee ja Johanna Ulfsaki näitus "Live Streams".

Väljapanek on esimene osa seeriast, milles disainerid Kärt Ojavee ja Johanna Ulfsak käsitlevad looduses ilmnevaid protsesse skulptuuraal-tekstiilsetes installatsioonides. Ligi kümne meetri pikkune käsitsi valmistatud kangas esitleb vaatajale looduse mastaapsust väikses ruumis. Muutused teoses kajastavad reaalajas ilmastikutingimusi, pulseerides ööpäevaringselt vastavalt Tallinna lahel tõusva ja vaibuva tuule tugevusele ning laine kõrgusele.

"Kunstnikud on loonud ruumi ning toonud siia ühe peaaegu elus eseme ja palunud teil samuti ruumi tulla, et nii teie kui ka ese saaksid juurde ühe uue kogemuse. Et tema reageeriks sellele, mida teete teie ning vastupidi. Dialoog? Ma ei läheks nii banaalseks. See siin on siiski midagi poeetilist," tutvustab näituse saatetekstis Eero Epner.

Ojavee ja Ulfsak on koostööna arendanud tekstiile alates 2013 aastast. Disainerite duo käekirja iseloomustab kaasaaegsete tehnoloogiate ja traditsionaalsete tehnikatega eksperimenteerimine. "Live Streams" on Kärt Ojavee ja Johanna Ulfsaki esimene ühisnäitus.

Autorid: Kärt Ojavee ja Johanna Ulfsak

Kanga elektroonika ja programmeerimine: Jaan Rebane

Kudumine: Merilin Kruusel

Lõime värvimine: Malle Kaalep

Näituse kujundus: Neeme Külm

Näituse teostus: Valge Kuup

Heli: Ajukaja

Valgus: Triin Suvi

Saatetekst: Eero Epner

Tõlge inglise keelde: Alina Astrova

Graafiline disain: Jan Tomson

Näitus jääb avatuks 22. novembrini.

Toimetaja: Madis JärvekülgHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: