Võro keele nädala jutuvõistluse tööd köidetakse raamatuks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Võrumaal algas 11. võro keele nädal, mille puhul kuulutati välja juba 30. korda toimuva jutuvõistluse "Minu Võrumaa" teemad. Tegemist on Eesti vanima laste ja noorte omaloomingu konkursiga, mille parimad tööd köidetakse lõpuks üheks raamatuks.

"Mis on moes?" on üks tänavustest "Minu Võrumaa" jutuvõistluse teemadest, mis oli vähemalt Parksepa keskkooli VI B klassi noorte seas populaarne, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Õpilane Sander märkis, et moes on internet ja Facebook, kuid võru keele rääkimine mitte.

"Siis oled maakas," vastas Sander küsimusele, mis saab siis, kui võru keelt rääkida. Võru keel aga talle meeldib, sest seda räägitakse ainult Võrumaal.

Teemasid on aga teisigi. Õpilasele Gerdale meeldib teema "Minu Võrumaa". "Mulle meeldib elada Võrumaal ja mul on siin palju asju juhtunud," põhjendas ta.

Parksepa keskkooli emakeele õpetaja Ene Kärg ütles, et õpilased väga lihtsalt võru keeles kirjutamise mõttega kaasa ei tule, kuna see keel on nende jaoks ikkagi võõras.

"Aga aitajad on siin ikkagi lapsevanemad või vanaemad-vanaisad. Nemad oskavad väga hästi õpetada, kuidas üks või teine asi olla võiks ning ka oma jutte rääkida," ütles Kärg.

Teadagi tehakse võrukeelset kirjatööde võistlust selle jaoks, et hoida keelt ning anda neile noortele, kes tõesti hästi kirjutavad, võimalus end proovile panna.

"Me korjame paremad tööd - jutud või luuletused - kokku ja köidame kaante vahele. Laseme mõnel Võrumaa kunstnikul pildid ka juurde joonistada ning annamegi raamatu välja," selgitas Võru instituudi eestvedaja Rainer Kuuba.

"Minu Võrumaa" jutuvõistlusest on omal ajal osa võtnud näiteks ajakirjanik Tuuli Koch, aga ka näitleja Ago Soots. Viimane loeb seekordse võru keele nädala puhul Vikerraadios ette ka võrukeelset järjejuttu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: