Johanna Ulfsak: looduse imiteerimine kangastel on väljakutsuv ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: HOP galerii

Kunstnikud Kärt Ojavee ja Johanna Ulfsak mõõdavad HOP galeriis näitusel "Live Streams" tuuleiile ja lainekõrgust Tallinna madalal.

Telgedel kästisi kootud hiigelkangasse on põimitud retseptorid, mis saavad üle interneti informatsiooni kümnete kilomeetrite kauguselt välismaailmast ning kannavad selle erinevate materjalide ja valgusmängu kaudu galeriis viibiva vaatajani, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kärt Ojavee nimetab teost pehmeks robotiks, mis esialgu on vaid puhas kunst. "Me ei ole mõelnud seekord toote kontekstis, pigem on see ikkagi installatsioon, mida siin ruumis tajuda, looduse jõudu kuidagi materjali panna ja näidata näitusesaalis. Keegi ei tea, kuidas see projekt edasi läheb, ta on üks esimesi pikemast sarjast, kus ta käsitleb sarnaseid teemasid, aga ma ei välista, et sellest võib välja kasvada ka mõni lihtsam toode tulevikus," ütles Ojavee.

Autor Johanna Ulfsak nimetas teost poeetiliseks. "Me oleme alati püüdnud jõuda looduse juurde tagasi ja kasutanud meretemaatikat eelnenud objektidel," ütles Ulfsak, kelle sõnul on looduse imiteerimine kangastel väljakutsuv.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: