Kultuuriportaal soovitab: "Jäärad" ETV2's ({{contentCtrl.commentsTotal}})

9. novembril on ETV2 ekraanil omapärane ja humoorikas Islandi film "Jäärad", mis näitab sangarlikku lugu Islandi lambakasvatuse paratamatusest. Samas räägib film ka sõprusest, elujõust ja tühjuse-igavuse lummavusest.

Kõrvuti taludes elavad vennad Gummi (Sigurdur Sigurjónsson) ja Kiddi (Theodór Júlíusson) on juba 40 aastat omavahel pahuksis. Vanematelt on nad pärinud hinnatud lambakarja, mis on koju toonud arvukalt auhindu. Kui Gummi leiab venna lambalt raske haiguse, ähvardab loomi massitapmine ja vendade suhted muutuvad veelgi pingelisemaks. Et lambad ja ka nemad ise ellu jääks, tuleb Gummil ning Kiddil koostööd tegema hakata. Islandi loodusvaadete taustal arenevas draamas on oluline koht ka satiirilisel ja humoorikal tonaalsusel.

Film on hea näide sellest, kuidas Islandile omased ja tüüpilised, ka valusad teemad - iidne, hääbuv elustiil, lambakasvatus (Islandil on 320 000 inimese kohta 800 000 lammast) ning rahvusliku eripärana karmis kliimas võrsunud eneseteadvus ja jonn kohtuvad universaalsete teemadega. Gummi ja Kiddi osatäitjad on Islandil legendaarsed näitlejad. Auhind Cannes filmifestivalilt, Euroopa filmiauhinna nominatsioon ja võõrkeelse filmi Oscari nominent.

Film "Jäärad" on ETV2 ekraanil 9. novembril kell 21:35.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: