Elva, Rapla ja Kuressaare saavad Euroopa Liidu toel uuenenud keskväljakud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Pressimaterjalid

Euroopa Regionaalarengufond ja Euroopa Liit toetavad Elva, Kuressaare ja Rapla keskväljaku uuendamist kokku ligi 5 miljoni euroga, täpsemalt Elva linna veidi üle 1 miljoni, Kuressaaret 2,8 miljoni ning Raplat 1 miljoni euroga

Vahendid tulevad piirkondade konkurentsivõime investeeringute meetmest, mida eraldab EAS. Projektid teostatakse Eesti Arhitektide Liidu ja Eesti Vabariik 100 programmi "Hea avalik ruum" koostöös. Arhitektuurikonkursid selgitasid välja parimad lahendused 16 linnakeskuse nüüdisajastamiseks. Ehituseks vajalik raha on tänaseks koos seitsmel projektil ja esimesed kopad lüüakse maasse juba 2017. aasta alguses.

"Hea avalik ruum" projektijuht Kalle Vellevoog selgitas "Aktuaalses kaameras", et see raha peaks olema see, millega neid linnakeskusi hakatakse reaalselt välja ehitama selles mahus, nagu võistluse võidutöödes näha on. "See puudutab mõnede linnade puhul keskväljakut ja peatänavat ning see raha peaks andma võimaluse need linnakeskused valmis ehitada."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: