Maarja Kangro värskest teosest "Klaaslaps": nägemine, et sa ei ole ainus, annab jõudu probleemidest välja tulla ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kirjanik Maarja Kangro on üks neist, kes valiti möödunud aastal välja, saamaks järgnevatel aastatel riigi poolt kirjanikupalka. "Ringvaates" rääkis ta mõne sõna enda värskest teosest "Klaaslaps".

Kangro kinnitas "Ringvaates", et igakuiselt kontole laekuv kirjanikupalk andis hea rahuliku tunde. "See võttis ära vajaduse võtta ette mahukamaid tõlketõid, mille puhul oleks pidanud arvestama tähtaegadega ning enda loomingulisi töid edasi lükkama," selgitas Maarja Kangro ja tõi välja, et üks tema tuttavatest kinnitas, et see kirjanikupalk on justkui palk kogu Eesti kultuurile. "Seda ei pea otseselt küll mina saama, aga ma olen selle arusaamaga täiesti nõus."

Sealjuures tõdes Kangro, et survet midagi kirjutada ei ole ta palga puhul kordagi tundnud. "Pigem olen ma lihtsalt solidaarsusest kolleegide vastu tahtnud midagi välja anda, tõestamaks, et kirjanikupalk on väärt projekt," ütles kirjanik ja lisas, et tal oli rahulikult aega lasta sellel teosel laagerdada. "See raamat oleks aga ilmunud igatahes, sest need sündmused, millest seal raamatus juttu, olid juba juhtunud," sõnas ta.

Raamatus "Klaaslaps" räägib Maarja Kangro nurjunud lapsesaamiskatsetest ja soovib nõnda kõrvaldada stigmasid raseduse katkestanud, nurisünnitanud või väärarenguga lapse sigitanud vanemailt. "Kirjutasin seda mingisugusest missioonitundest, sest kui need lood minuga juhtusid, siis ma sain päris palju tuge sellest, kui lugesin inimeste blogidest sarnaste juhtumite kohta," nentis ta. "Kui sa näed, et sa ei ole ainus, siis see annab jõudu sellest välja tulla."

Autor kinnitas ka, et raamatus on “päris palju juttu ka Ukraina konfliktist, sealsetest oludest pärast Maidani, samuti kultuurilistest eripäradest Itaalia meditsiinis ning pisut on puudutatud ka Eesti ühiskondlikke sündmusi." Ta lisas, et kuigi enamus sündmusi toimub 2014. ja 2015. aastal, siis põikeid on ka varasematesse aastatesse. "Räägin veidi ka Sirbi skandaalist ja 2012. aasta rahutustest."

Raamat jõuab poodidesse järgmise nädala lõpus.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: