Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Muusikud viivad rahvakandle tuurile

Selleks, et rahvakannel taas au sisse tõsta, viivad armastatud muusikud pilli rahvamajade tuurile.

79-aastane Heino Sõna on rahvakannelt mänginud poisikesest peale. Nelja õe vennana mäletab ta väga hästi, milline võluvõim võib rahvakandlel olla, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ja kui palju siis neid ehalisi tuli sinna akna taha. Poisid tahtsid sisse ka ikka saada, aga siis oli vaja küsida ema-isa käest luba. Ema-isa magasid muidugi juba. Aga tüdrukud olid ikkagi, et laseme poisid sisse. Lasti poisid sisse ja siis sees nad mängisid veel, aga see asi käis sõbralikult," meenutas Sõna.

Neil päevil pole aga enam ehal käimist ning rahvakandle mängijaidki napib. Heino Sõna on veel üks väheseid, kes seda kunsti valdab ning on pillimängu pärimusmuusika keskuse koduõppe programmi kaudu ka teistele jaganud.

Et rahvakandle mängijaid aina juurde tuleks, otsustas pärimusmuusika keskus pilli au sisse tõstmisele hoogu juurde anda ning viia rahvamuusika ühes armastatud Villu ja Eeva Talsi ning Heino Sõnaga inimesteni.

"Ma arvan, et kõik oleksid õnnelikud, kui õhtul keegi võtab kandle välja ja tõmbab paar lugu kodus. Villu, muide, ostis ka hiljuti endale kandle," rääkis Eeva Talsi.

Heino Sõnalgi on oma soovulem seoses rahvakandlega. "Ma tahan, et kannel heliseks Eesti rahva hinges igavesti," ütles ta.

Heino Sõna ning Eeva ja Villu Talsi ühiskontsert toimub reedel Iisaku, laupäeval Aruküla ning pühapäeval Nõuni rahvamajas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: