Arvustus. Mr. Oizo kuues plaat on hullem kui EDM ({{commentsTotal}})

Quentin Dupieux ehk Mr. Oizo.
Quentin Dupieux ehk Mr. Oizo. Autor/allikas: Facebook

Uus plaat
Mr. Oizo
"All Wet" (Ed Banger)
2/10

Rikaste ja kuulsate vaimsuse otsingutel on Eestis oma kindel ajalugu. Alates Kroonika artiklitest, eliidi Paulo Coelho vaimustusest kuni Sõõruka esinemiseni Evelini saates. Siin on oma kronoloogia, koolkonnad, teesid, prohvetid. Kas ka muusika? Kui veel ei ole, siis kindlasti peaks kaaluma Mr. Oizo viimast plaati.

Mr. Oizo kuulsus põhineb eelkõige "Flat Beat´il"ja videol, kus Flat Eric oli tegemas mingit tüütut kontoritööd. "All Wet" on tema kuues album, seekord tehtud prantsuse plaadifirmale Ed Banger. Erinevalt tema eelmisest tööst Brainfeederile – "The Church" –, mis sarnanes microhouse'ile (näiteks Akufeni albumile "My Way") ja oli parajalt eksperimenteeriv, sellelt albumilt põnevust ei leia.

Tänapäeval, kus isegi kaubanduskeskused on aru saanud, et piimapaki valimise taustaks ei ole mõistlik lasta Power Hit Radiot ja muud suvalist träna, mis tõstab pulssi ja ostlemise kiirust, on kohtumine nii aktiivselt halva muusikaga üllatus. EDM on oma kuritegudega inimsuse vastu juba ammu Amnesty Internationali halvas nimekirjas, kuid üks asi, millest sellel kolmetähelisel akronüümil puudust ei tule, on energia.

Mr. Oizo teeb siin midagi veidrat, mingit verevaest intellektuaalset EDM-i, elektroonilist muusikat inimestele, kellele Technical Itch, Source Direct ja Drexciya oleks liiast. Selline tõlketöö, remake, umbes nagu vaataks mõnda Guy Ritchie filmi ja pärast loeks eduardvildelikult kõrvallausetesse ja liigsetesse kirjeldustesse uppuvat ümberjutustust Mihhail Šolohhovi poolt. Ajah, siin räpitakse ka.

Toimetaja: Madis JärvekülgHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: