"PÖFFi kaheksa ja pool" harutas lahti lühifilmifestivali Sleepwalkers ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kaader filmist

Erisaade "PÖFFi kaheksa ja pool" keskendus teises episoodis lühifilmifestivalile Sleepwalkers, mis vältab paralleelselt PÖFFiga 12. kuni 16. novembrini.

Lühifilmifestivali Sleepwalkers programmi koostaja Laurence Boyce selgitas saates "PÖFFi kaheksa ja pool", et sel aastal proovivad nad vaatajateni tuua nii lühi-, dokumentaal- kui ka eksperimentaalfilme. "Sel korral toimuvad linastused ka Telliskivi mustas saalis," tõi Boyce välja erisuse seekordse festivali juures. "See on hea võimalus meie tegevust laiendada ja anda publikule rohkem võimalusi filme näha."

Laurence Boyce peab lühifilme geniaalseks ning tema arvates ei ole need kindlasti filmitegijale sissejuhatuseks täispikale filmile. "Heade lühifilmidega on võimalik teha ära midagi sellist, mida täispika mängufilmiga teha ei saa," tõdes ta ja selgitas, et on võimalik teha nalja ja jutustada lugu väga lühikese ajaga, muutes filmi tihedaks ning kompaktseks.

Eriliselt soovitab Laurence Boyce festivalilt kaht filmi. Esimene neist on Iiri lavastaja Benjamin Cleary film "Kogeleja", mis räägib mehest, kes kannatab halvava kogelemise käes ning kes peab kohtuma esimest korda naisega, kellega ta on seni suhelnud ainult internetis. "Film võitis sel aastal ka parima lühifilmi Oscari." Lisaks tõi Boyce välja Läti režissööri Laila Pakalnina teose "Kosk". "See on võluv dokumentaalfilm sellest, mida inimesed teevad, kui nad käivad kosel."

Eraldi filmisoovituse andis ka Hannes Aava, kes kiitis PÖFFi põhivõistlusprogrammi kuuluvat Filipiinide filmi "Tuos". "Seal on super kaameratöö, kuidas kaamera uitab mööda džunglit ja jälitab karaktereid mööda küla," ütles Aava ja tõi välja, et eripäraseks küljeks on ka see, kuidas film ühendab animatsiooni ja mängufilmi.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: