Režissöör Chris Kraus PÖFFi plussidest: ei saa minna randa päevitama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sel aastal linastub PÖFFil Saksa režissööri Chris Krausi värske film "Eilsed lilled", mis räägib kahe holokaustiuurija sobimatust armastusest. Kraus on tähelepanuväärne režissöör, kuna 2010. aastal tegi ta koostöös Eesti filmitegijatega teose "Polli päevikud", mis pälvis toona ka PÖFFi peapreemia.

Saksa filmirežissöör Chris Kraus kinnitas, et tal on väga hea meel juba kolmandat korda Pimedate Ööde filmifestivalil tagasi olla, sel korral filmiga "Eilsed lilled". "Film räägib erilise Saksa loo armastusest kahe holokaustiuurija vahel, kellest üks on pärit Iisraelist ja teine Saksamaalt," selgitas režissöör ja kinnitas, et PÖFF on meeldiv festival, kuna siin on kõik väga kontsentreeritud. "Ei saa minna randa päevitama ja ilusat ilma nautima," tõdes Kraus ja selgitas, et kuna tema juured on teatud mõttes samuti Eestis, siis talle meeldiv väga siin olla. "Samas on hämmastav, kui palju kogu Tallinn on arenenud viimased kahekümne aastaga."

2010. aastal tegi Chris Kraus koostööd ka Eesti filmitegijatega, kui sündis ajalooline suurteos "Polli päevikud", mida tol hetkel peeti ka kõige kallimaks Eestis tehtud filmiks. "Kõige huvitavam oli tol hetkel just eestlastega koos töötamine, sest minu jaoks oli äärmiselt tähtis, et filmimine Eestis kohapeal," selgitas ta ja lisas, et tal oli võimalik Eestisse jääda filmimisperioodil suisa kuueks kuuks, mis võimaldas tutvuda lähemalt ka eesti kultuuriga. "Ma oskan praegugi veel eesti keeles tervitada, aga peale mõne sõna ma siiski rääkida ei oska."

Enda värske filmi "Erilised lilled" kohta tõdes Kraus, et kuigi filmis on ka mitmeid nalju ning Saksamaal toimunud linastustel inimesed isegi naersid, siis näiteks Jaapanis toimunud linastused ei naernud ükski inimene. Publiku arvamust režissöör siiski veel kuulnud ei ole ning ta ootab huviga, mida kirjutavad kriitikud. "Ma ei õpi kunagi kriitikutelt, kuid nemad on esimene publik, kes seda filmi näeb ning nemad saavad öelda, kas film toimib ka publiku jaoks," nentis režissöör.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: