Koreograaf Mala Kline: tantsukunst naaseb taas keha juurde ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kui enamasti otsib lavastaja endale tantsijaid, siis seekord leidsid hoopis neli noort eesti tantsijat omale lavastaja, Sloveeniast. "GENESIS" on improvisatsioonil põhinev liikumislavastus, mis põimub kokku etendajate ulmadest. Lavastuse on loonud Sloveenia koreograaf Mala Kline aastal 2015 ning see põhineb tema poolt välja töötatud improvisatsiooni ja kompositsiooni meetodil. Koostöös nelja eesti koreograafiga luuakse Sõltumatu Tantsu Laval teose uusversioon "GENESIS remiks".

Mala Kline arvas kultuurisaates "OP", et tantsukunst on läbinud kontseptuaalse faasi, mis on olnud laineharjal 1990-ndate keskpaigast.

"Vahest naaseme nüüd taas keha juurde," ütles ta kultuurisaates "OP".

Tantsija Maarja Tõnisson ütles, et lavastaja Kline meetodis avanes tema jaoks sügav sisemine äratundmine.

"See ei ole ainult kompositsioon või tantsutehniline meetod, vaid ta kaasab sinna ka unenäoteooriaid. See kombinatsioon tundus minu jaoks väga meeliköitev ja väljakutsuv," sõnas ta.

"Keha töötleb informatsiooni nende kujundite loomisega, mida me võime näha öösel unenägudes, kuid tegelikult toimub see protsess kogu aeg. Sisuliselt me valame selle välja ja muudame abstraktsemaks, nii et lõpuks jääb rida pilte, mis mõjuvad publikule märgi või päästikuna unenägude protsessi jätkamiseks," selgitas Mala Kline.

"GENESIS remiks" esietendus 11. novembril Sõltumatu Tantsu Laval.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: