Endla teater vahetab peagi välja vana lavatehnika ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Pärnu Postimees/Scanpix

Endla teatrihoone avati 1967. aastal ja sellest ajast on pärit ka lavaseadmed, mis nõuavad palju käsitsitööd. Teater vahetabki mõne kuu pärast vana lavatehnika välja.

Suure sotsialistliku oktoobrirevolutsiooni 50. aastapäevaks valminud Pärnu teatrimaja on vahepealse poolsajandiga oluliselt uuenenud, lavatehnika on aga valdavalt sama nagu omal ajal paigaldati, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Endla pöördlava ei pea küll käsitsi ringi ajama, aga müra teeb see küll.

"Meil on vana ja väärikas pöördlava ja seda naljalt ei saa kasutada ilma muusikalise taustata. Uued väljavahetatavad seadmed peaks tulema nii vaiksed, et need on praktiliselt hääletud," selgitas Endla direktor Roland Leesment.

Pöördlava alused mehhanismid jätavad samuti kustumatu mulje, sest selliseid uunikume ei näe enam kuskil. Mõnda asja on vahepeal ka pisut putitatud.

"Pöördlava on natuke täiendatud, kandurrattad vahetati välja 2001. aastal ja millalgi ammu enne seda vahetati vahelduvvoolumootor alalisvoolumootori vastu," rääkis Leesment.

Järgmise aasta mais annab Endla oma suure lava ehitajatele üle ja uuesti hakatakse seal etendusi andma oktoobris. Et vahepealsetel kuudel mitte tööta istuda, tehakse uus teatrimaja Seedri tänavale Tervise kultuurikeskusesse.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: