Kondase keskus läheb kondama ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Kondase keskus

Kondase keskuses kondab Tartu mees Margus Meinart, kelle näitusel "Kondamine" on väljas tema intuitiivselt sündinud värviküllased tööd, kus Viljandi vaadete ja klassikaliste portreede kõrval leidub ka abstraktseid objekte.

Kondase keskuse juhataja Mari Vallikivi sõnul on Margus Meinart väga hea värvimeelega hõrk maalija, vahendas "Aktuaalne kaamera". Olles läbinud nõndanimetatud järel-Pallase Pariisi koolkonna õpetuse, valdab ta ühtviisi hästi portree- ja maastikumaali. Oma loomemeetodi kohta ütleb Margus Meinart, et tema parimad pildid on võib-olla lihtsalt juhtunud. "Ei saa päris täpselt öelda, et mina olen nad teinud. Nad tulevad läbi minu," ütles Meinart ja lisas, et paljud tema teosed üllatavad teda ennastki.

Viljandi vaated valmisid armastusest selle linna vastu, kuid portreede ja sealhulgas autoportreede maalimine on kunstnikule ennekõike suur maalitehniline väljakutse. "Seal ei ole mingeid vihjeid mingisugustele muudele kultuurilistele sündmustele ega poliitikale, vaid nad on iseenda eest rääkivad," ütles kunstnik ja nentis, et autoportreesid ei maali ta edevusest. "Ma ei ütleks küll, et ma olen neid teinud sellepärast, et ennast tingimata jäädvustada. Enamasti olen ma lihtsalt hea kättesaadav modell," tõdes ta.

Margus Meinart on maalinud 25 aastat ja mingeid väsimuse märke pole ta tundnud. "Mida kauem ma sellega tegelen, seda põnevamaks läheb maalimine iseenesest," leidis ta. Tema maale saab Kondase keskuses uudistada kuni 19. detsembrini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: