Valgas ja Valkas peetakse tšellofestivali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Piirilinnades Valgas ja Valkas hakkavad koostöös Eesti Kontserdiga igal sügisel toimuma Eesti ja Läti ühised festivalid "Ühe pilli lugu", kus mõlema riigi tippmuusikud tutvustavad mõnd instrumenti. Esimene festival keskendub tšellole.

Läti 98.aastapäeva aegu mängivad piirilinnades mõlema riigi tšellotähed Silvia Ilves ja Mara Botmane, festivali avakontserdil aga koos Klaaspärlimäng Sinfoniettaga. Ühiskontserdi annavad ka Eesti ja Läti tšelloansamblid ja homme saabub Valka oma teose esiettekandele tuntud Itaalia helilooja Alessandro Viale.

Festivali aegu toimuvad ka tšellomuusika õpitoad. Eesmärk on leida tšellomängust huvitatud noori, et hakata seda pilli õpetama ka Valga muusikakoolis ja leida uusi mängijaid Liivimaa noorteorkestrisse.

Valga linnavalitsuse haridus- ja kultuuriameti juhataja Anneli Rants ütles, et seal on praegu mängijad olemas, aga hea meelega nähakse seal ka mõnda noort kaasa löömas.

Eesti Kontserdi produtsentide hinnangul on piirilinnad Valga ja Valka väga sobivad kahe riigi muusikute kokkusaamiseks.

"Eestis pole tšellofestivali, küll on aga juba kaks aastat toimunud tsellofestival Lätis, Cesises," tõdes Toivo Tuberik.

Tšellofestivalil "Ühe pilli lugu" kuuleb väga erinevat repertuaari: nii klassikat kui ka pop- ja rockmuusikat erinevaist sajandeist.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: