"AK. Nädal" tutvus noorte tantsupeo konkursiga leitud osatäitjatega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Aivar Pihelgas

Suvel toimuva 12. noorte tantsupeo "Mina jään" lugu on inspireeritud Friedrich Robert Faehlmanni muistendist "Koit ja Hämarik". Tuhandete tantsijate kõrval aitavad aitavad lugu jutustada kolm laulvat peategelast. Vanaisa rollis on Ivo Linna. "Aktuaalne kaamera. Nädal" tutvus aga kahe rolli kehastajaga, kes selgusid konkursiga.

"Tants on loomulikult ka see põhiosa tantsupeost, aga vist üks esimesi kordi on niivõrd stsenaarne pidu ja niivõrd läbi laulu ja teksti üles ehitatud pidu," rääkis XII noorte tantsupeo ideekavandi autor ja helilooja Maian Kärmas.

Tantsupeo seekordse põhisõnumi peaks aitama publikuni viia Koidu ja Hämariku teekond läbi nelja aastaaja. Kui alguses loobuvad Koit ja Hämarik vanaisa pakkumisest võtta üle päikese ehk kullakera hoidmine, siis pimeda ja külma talve saabudes mõistavad nad, et raskusi saab seljatada üksteisele toetudes, loovutades südamest väikese tulekillu. Nii saabubki uus kevad ja selle järel suvi. Vanaisa annab rahuliku südamega kullakera noortele üle.

Koidu üks osatäitjatest on Tõrvast pärit Hardo Adamson. Ta alustas algklassides tantsimist rahvatantsurühmas, on selle kõrvalt käinud laulukooris ning tegelnud ka näitlemisega. Tantsupidugi pole tema jaoks võõras.

Jennifer Marisse Cohen on aga pärit Haapsalust. Ta on tegelenud lapsest peale laulmisega ning armastab teatrit. Pärast laulupidu on ta alati jooksnud Kalevi staadionile tantsupidu vaatama. Ükskord oli kaasas ka tema USA-st pärit tädi, keda tantsupidu liigutas pisarateni.

Liikumisproovid algavad noortel varakevadel. Praegu keskendutakse laulmisele. Noorte sõnul on Maian Kärmase loodud laulud lihtsad ja mugavad.

Kärmase sõnul valmis tantsupeo muusika pärast seda, kui viimse sõnani oli läbi vaieldud ja arutletud peo sõnum.

"Kui sa tahad tantsupeol kaasa lüüa, siis sa pead olema valmis selleks, et see ongi arenev protsess, see on seitsme peaga lohe, kelle haldamiseks peab olema tohutult palju kannatust ja samas ka väga palju loovust," nentis Kärmas.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: