Hayden Szeto filmi "17, hirm ja rõõm" ootamatust edust: ma otsisin halba arvustust, aga ei leidnudki ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Erlend Štaub/PÖFF

20. novembril toimus Pimedate Ööde filmifestivalil Hollywoodi suurstuudio Sony filmi "17, hirm ja rõõm" Euroopa esilinastus, kus oli kohal ka peaosa mängiv noor näitleja Hayden Szeto. Uurisime talt, mis tunne on olla osa niivõrd kiidetud filmist ning kuidas oli näidelda Woody Harrelsoni ja Hailee Steinfeldi kõrval.

Filmi "17, hirm ja rõõm" ("The Edge of Seventeen") peategelast kehastav Hayden Szeto kinnitas, et Eestis võeti film väga hästi vastu. "Ma olin eriti õnnelik, et kõik inimesed naersid nende kohtade peal, kus peaks naerma ning ma kuulsin isegi teismelisi tüdrukuid nutmas," ütles Szeto ja kinnitas sealjuures, et tundis ka pisut hirmu. "Ma kartsin, et tõlkega läheb mingi osa kaduma, kuna suure osa filmist moodustab ameerikalik huumor," nentis ta rõõmsalt ja lisas, et kõik vaatajad jäid pärast filmi ka vestlusringi kuulama.

Szeto tõi välja, et kriitikud on "17, hirm ja rõõm" nii kõrgelt hinnanud, et ta hakkas põnevusest halba arvustust otsima. "Kirjutasin otsingusse ja ei leidnud siiski mitte midagi," tõdes ta ja nentis, et lõpuks keegi justkui peaks midagi halvasti ütlema, aga seni ei ole seda veel juhtunud. "Eriti uskumatu on see, et tegu on minu esimese filmiga, mis juhtus olema ka tõesti hea. See on suur õnnistus."

Staaride nagu Woody Harrelson ning Hailee Steinfeld kõrval näitlemine ei valmistanud Hayden Szeto sõnul raskusi. "Nad demüstifitseerisid end väga kiiresti ning kui algas võtteperiood, siis sai meist üks suur perekond," kinnitas ta ja tõi välja, et kõige põnevam oli vaadata seda, kuidas neil midagi sassi läheb. "Kui sa näed, et ka sellised inimesed teevad vigu, siis sa tunned ennast palju paremini," ütles näitleja ja tõdes, et ta õppis enda kaasnäitlejatelt väga palju.

Vaatama sellele, et Hayden Szeto mängib ootamatult edukaks osutunud filmis, ei ole ta enda sõnul veel rikkaks saanud. "Alguses on ikkagi tuntus palju suurem kui majanduslik rikkus, kuid kuulsusega tuleb kaasa palju tasuta asju, mis jätavad mulje, nagu ma oleks tohutult jõukas," kinnitas ta ja lisas, et ta ei ole veel miljonär ja peab siiani mõtlema, kas panna enda burrito peale guacamole kastet või mitte. "Kui ma jõuan olukorda, et paneks kasvõi igale poole guacamole't, siis ma helistan sulle kindlasti."

Sealjuures tõi Hayden Szeto välja, et talle ei meeldi sõna "staar". "Ma tunnen, et see on selline illusioon ja silt, sest minu jaoks on oluline olla lihtsalt hea näitleja, kuid "staar" olemine tähendaks justkui seda, et sa oled teistest kuidagi parem. Tegelikult olen ma ikka veel see sama laps Vancouverist."

Film "17, hirm ja rõõm" linastub 23. novembril kell 18.00 Solarise Apollo kinos Tallinnas ning kell 20.00 Athena kinos Tartus.

Vaata filmi "17, hirm ja rõõm" treilerit:

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: