Viimsis salvestatakse Alexandre O. Philippe´i uuele filmile muusikat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti on jõudnud rahvusvaheliselt tunnustatud produtsentide ja filmitegijate huviorbiiti. Viimsis, Jaakobi kirikus, salvestatakse praegu USA maineka dokumentalisti Alexandre O. Philippe´i uue filmi muusikat.

Film pealkirjaga "78/52" on esimene täispikk dokumentaal ühest filmiajaloo olulisemast stseenist – duššistseenist Alfred Hitchcocki filmis "Psühho". Filmi režissöör Alexandre O. Philippe tahab tõestada, et see on üks paremaid stseene üldse. 

"Filmi ülesehitus sarnaneb "Psühhole" – esimesed 40 minutit on pühendatud stseeni tähendusele kultuuris ja kinoajaloos, samuti ilmneb selles Hitchcocki meisterlikkus filmiloojana. Filmi teises pooles võtame stseeni väga hoolikalt, kaader kaadri haaval lahti," ütles Philippe "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudistele.

Jon Hegeli muusika, mida Viimsi kirikus mängib sisse Eesti ja Leedu muusikutest koosnev keelpillikvartett, järgib Bernard Herrmanni algupärast saatemuusikat. Ka filmi monokroomsus on kummardus filmiajaloo meistrile.

Filmis löövad kaasa sellised filmimaailma tähed nagu Elijah Wood, Jamie Lee Curtis ja Guillermo del Toro. Eestisse jõudis projekt tänu PÖFFile.

"Tulin PÖFFile kaks aastat tagasi oma eelmise filmiga "Doc of the Dead" ja külastasin ka Eesti muusika esitluskava. Mind tõepoolest üllatas, et muusikud ja lauljad olid suurepärased. Rääkisin Sten Saluveeriga ja väljendasin oma vaimustust, tema tegi ettepaneku, et ma tuleks oma järgmise filmi muusikat salvestama siia," rääkis režissöör.

Ta loodab, et saab filmi tulla Eestisse esitlema juba järgmisel PÖFFil. Tema unistus on, et seda saaks teha samuti elava muusika saatel, nagu seda praegu salvestatakse.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: