Mart Koldits lavastusest "Impeerium": mind on inspireerinud alustamise hetk

26. novembril esietendub Von Krahli teatris lavastus "Impeerium", milles näitlevad EMTA lavakunstikooli 28. lennu õpilased. "OPis" rääkis "Impeeriumist" lavastaja Mart Koldits ning näitlejad Ilo-Ann Saarepera ja Jane Napp.

"Ma üritan teha lavastust sellest hetkest, kui noored sisenevad esimest korda teatrimaailma ehk kui nad sisenevad sellesse suhete võrgustikku, mis tähendab minna publiku ette," ütles lavastaja Mart Koldits "OPis" ja lisas, et mõnes mõttes räägib ta lavastuses "Impeerium" sellest, kuidas alustada algusest. "Mind on väga inspireerinud see alustamise hetk, kui kõik on veel võimalik, kuigi endised reeglid enam ei kehti," nentis lavastaja ja selgitas, et elul on selline komme, et ta läheb aina rohkem mingile kindlale rajale. "Mida päev edasi, seda enam saab su elu sellise rütmi, et sa enam ei mõtlegi selle muutmisele."

Näitleja Ilo-Ann Saarepera tõdes, et kuna neid on laval 18 tükki, siis on raske kõike hoomata nii, et kedagi ei jäetaks kõrvale. "Me oleme püüdnud leida erinevaid alguseid või isegi seda, mis toimub enne millegi algust," ütles Saarepera ja lisas, et ta on väga õnnelik, et neil on juhendajad, kes ei paku neile vaid ühte varianti teatrimaailmast. "Nad on meid viinud lähemale kaasaegsele teatrile, mis avardab tegelikult meie maailmapilti."

Lavastus "Impeerium" esietendub Von Krahli teatris 26. novembril.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: