Merike Hallik vormib ja mõtestab loodust kondiportselanis ({{commentsTotal}})

Merike Halliku näitus
Merike Halliku näitus "Variatsioonid" Autor/allikas: HOP galerii

Täna avatakse HOP galeriis Merike Halliku näitus "Variatsioonid".

Merike Hallik on lõpetanud Eesti kunstiakadeemia keraamika eriala 1990. aastal. Ta on tegutsenud nii vabakutselise kunstnikuna kui ka kunstiõpetajana. Näitustel osaleb alates 1998. aastast.

Arvukate kodu- ja välismaiste grupinäituste kõrval on tal olnud 12 isikunäitust, millest viimane hetkel "Framille" galeriis, Soomes.

Käesoleval näitusel tegeleb kunstnik looduse vormimise ja mõtestamisega kondiportselanis, tekitades erinevad variatsioonie pindadest ja faktuuridest, mis kajastuvad osaliselt dekoratiiv- ning osaliselt tarbevormides. Materjalile omane läbikumavus koos valgusega loob erilise atmosfääri, mis annab edasi hetki oma kordumatuses, tundeid ja mälestusi. Igas töös on oma lugu, aja kiires kulgemises mälusoppi talletatud hetk.

Õrna ja valge kondiportselani erinevatest pindadest tekkiva lummuse esiletoomiseks on kunstnik kasutanud musta pigmenti, mis massi sees tekitab uusi varjundeid. Kunstniku sõnul on portselan õrn ja habras materjal, mis vihjab vaatajale, et õrn võib olla ka meid ümbritsev elu ja et peab olema piisavalt tarkust näha, hoida ja igal hetkel kohal olla.

Kõik tööd on teostatud aastatel 2015-2016.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: