Draamateatri "Armunud Shakespeare´is" astub nimirolli Karmo Nigula ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Draamateatris jõuab lavale "Armunud Shakespeare", mille lavastas Georg Malvius. Nimiosalisena teeb oma esimese suurrolli käesoleval aastal trupiga liitunud Karmo Nigula.

Näidendi tekst on värske adaptsioon Marc Normani ja Tom Stoppardi kirjutatud stsenaariumist, mille tõlkis eesti keelde Anu Lamp. Lavastaja Georg Malvius ütles, et näidend on kirjutatud ehk isegi paremini kui stsenaarium, vahendasid "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudised.

"Me oleme teine teater maailmas, kes seda näidendit lavastab pärast Londoni esietendust ja korduslavastust Kanadas. See on nii helge lugu armastusest, sellest, kuidas ta kirjutas "Romeot ja Juliat", teatriinimestest, tolleaegsest teatrist, see on suurepärane tükk, ma armastan seda," sõnas ta.

Näidendi nimiosalist kehastab Karmo Nigula, kes liitus Draamateatri trupiga alles käesoleval hooajal.

"Kooliajal me tegime "Romeot ja Juliat", see on väga tore taaskohtumine läbi Shakespeare'i mängimise. Kuna me kooliajal mängisime "Romeot ja Juliat", siis kõik need hommikustseenid ja rõdustseenid pole mitte läbitud etapp, vaid äratundmisrõõm ja seda on nauditav teha," ütles ta.

Üks näidendi keerukamatest karakteritest on Piret Krummi tegelane Viola, kes oma unistuste täitmiseks kehastub ümber meheks.

"Ma olen tegelikult alati tahtnud meest mängida ja meeste rollid on mulle olnud palju sümpaatsemad mingites tükkides kui naisterollid, näiteks "Romeos ja Julias" on mu lemmikroll Mercutio, ma hea meelega tahaksin mängida seda kunagi," selgitas ta.

Rootsist pärit Georg Malvius lavastas Eesti Draamateatris viimati 16 aastat tagasi. Noored näitlejad leiavad, et Malviuse käekiri on veidi erinev eesti lavastajate omast: lõbusam ja kergem.

"Armunud Shakespeare'i" on kujundanud Georg Malviuse kauaaegne koostööpartner Ellen Cairns ning lavastuses kõlab elavas esituses Rasmus Puuri kirjutatud originaalmuusika.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: