Tristan Priimägi jagas värskeid filmisoovitusi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Filmikriitik Tristan Priimägi

"Rong Busanisse" režissöör Sang-ho Yeon

"Suur hitt, 100 miljonit kassatulu teinud Aasias. Tegelikult zombie-film, aga äärmiselt uudselt mõjub. Esiteks on kuidagi teistmoodi lahendatud märulistseenid väga efektsed ja teiseks on kõige selle sagimise käigus aega neil ka need karakterid väga selgelt välja joonistada, et kes need inimesed on, mida nad tahavad ja kuhu lähevad. Seal on veel paar lisanippi, mis annavad sisule võimalust mängida. Pimedas zombied ei näe ja ei kuule ja kui rong sõidab tunnelist läbi, siis need inimesed peavad sel ajal jõudma teise vagunisse."

"Ma ei ole madame Bovary" režissöör Feng Xiaogang

"Film naisest, kes läheb kohaliku politseiülema juurde ja ütleb, et temal on küll lahutuspaber, aga see paber on võltsing ja ta tahab selle võltslahutuse tühistada, et ta saaks mehega uuesti abielluda ja temast päriselt lahutada. Naine läheb edasi järjest kõrgematesse instantsidesse ja mööda Hiina bürokraatlikku ketti hakkab ülespoole liikuma luues tugeva naiskarakteri, kes meestemaailmas ajab kõigil pea halliks oma kindla tahtmise ja teadmisega. Film ise visuaalselt on väga lahe, sest enamasti on filmitud ringikujulise pildina viitena keskaja hiina maalidele, kus väiksed ringikujulised maalid olid populaarsed. Samuti pidi hiina kultuuris ring sümboliseerima tugevat naist."

"Sieranevada" režissöör Cristi Puiu

"Filmi tegevus toimub ühes korteris, kus liigub ringi üheks peierituaaliks kogunenud perekond. Kaamera jälgib nende vaidlusi, kaklusi, nalju. See on selline mikro- ja makrokosmose lugu. Läbi inimese sisse mineku näidatakse meile kogu universumit. Äärmiselt ilus, väga lihtsalt tehtud ja kergesti jälgitav."

 

Toimetaja: Madis Laur

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: