Von Krahlis näeb alguse algust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

EMTA lavakunstikooli 28. lend on jõudnud oma esimese avaliku etenduseni. Von Krahli teatri "Impeeriumis" ei võeta ette aga valmis tekste, vaid keskendutakse noorte näitlejate eneseanalüüsile.

Lavastaja Mart Koldits selgitas "Aktuaalses kaameras", et see on tükk loomingu algusest. "Mind on väga inspireerinud sellised esimesed sammud ning alguse hetked," ütles ta ja lisas, et nad on koos näitlejatudengitega üritanud seda sama hetke lavale saada. "Näitlejaõppe alguses on kõige raskem asi just selline tekkimise tunne ning neid situatsioone me olemegi lavale otsinud."

Ühtegi kirjanduslikku teksti "Impeeriumi" aluseks võetud pole ning lavastus on sündinud paljuski proovide käigus. Prooviprotsess on olnud omamoodi katse mõtestada lahti teatrikoolis õpitut ja on justkui lavastus nendest, kes alustavad. "Minu jaoks on nad väga töökad ja piisavalt erinevad," ütles lavastaja ja tõdes, et õppejõuna on väga keeruline mitte ära kaotada nende eripära.

EMTA lavakunstikooli 28. lennu enesemõtestamine lavastuses "Impeerium" jõuab Von Krahli lavale 26. novembri õhtul.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: