Ugalas kruviti paika esimene publikutool ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Remondis olevas Ugala teatrimajas on alanud siseviimistlustööd ja käib uute lavaseadmete paigaldamine. Järele jäänud kolme kuu jooksul tuleb ehitajail pahteldada ja värvida 30 000 ruutmeetrit seinu ja lagesid, viimistleda 10 000 ruutmeetrit põrandaid. Peatöövõtja, aktsiaselts Nordecon lubab maja teatrirahvale õigel ajal üle anda.

Kuigi tempo on meeletu ja tööd tuleb teha ka nädalavahetustel, lubab ehitaja maja teatrile üle anda kokkulepitud päeval, 23. veebruaril.

"Objektil valitseb väga pingeline olukord. Ja selge on see, et ehitaja teeb kõik endast oleneva, et see objekt tähtajaks valmis saada. Antud hoone puhul osutus nõukogudeaegne ehituskvaliteet kordades hullemaks, kui me oskasime ette kujutada pakkumise ajal," rääkis Nordeconi juhatuse esimees Jaano Vink "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudistele.

Sisustuse ja tehnika soetamiseks korraldati kümmekond hanget. Kõige suurem töö on lavaseadmete vahetus.

"Lavaseadmed tehakse valmis Hollandis, seda teeb Hollandi firma Trekwerk. Vahetatakse välja kogu lavastangede süsteem. Uued orkestritõstukid, üks suuremaid detaile, pöördlava, ja veel mitmed väiksemad süsteemid tulevad päris uued," selgitas AS Riigi Kinnisvara projektijuht Priit Hõbejärv.

Teatrirahvas usub, et pärast remonti kaovad unustusse anekdootlikud juhtumid, kus pöördlava õigel ajal tööle ei hakanud või stanged dekoratsioone lavale ei langetanud.

"Stanged on suures osas juba üles riputatud, seal on juba ka mootorid küljes. Ugalale jääb vööga pöördlava ja pöördlava on hetkel Hollandis testimisel. Järgmisel nädalal lammutatakse see uuesti lahti, pannakse laeva peale, tuuakse siia ja jaanuari keskel peaks olema see paigaldatud," ütles Ugala teatri direktor Kristiina Alliksaar.

Samuti saab suur saal uue valguspargi ja kogu maja helitehnika vahetatakse välja.

"Meie helitehnika süsteem hõlmab ka abivahendeid vaegkuuljatele, silmusvõimendit. Ja kõike, mis puudutab erinevatele kultuurisündmustele ligipääsetavust, oleme siin majas kindlasti arvesse võtnud," lisas Alliksaar.

Ugala teatrirahvas tänas ehitajaid kolmekordse hurraa-hüüdega. Sümboolselt kruviti paika esimene publikutool.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: