Neeme Järvi jätkab ERSO peadirigendina ({{commentsTotal}})

Neeme Järvi
Neeme Järvi

Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri juhatuse liige Kristjan Hallik allkirjastas ERSO kunstilise juhi ja peadirigendi Neeme Järviga lepingu, mille kohaselt jätkab Järvi samal ametikohal kuni aastani 2020.

ERSO ja Neeme Järvi lähiaastate plaanid sisaldavad kontserdireisi Ameerika Ühendriikidesse (2018) ning Rudolf Tobiase oratooriumi "Joonase lähetamine" ettekannet Berliini Kontzerthausis (2018). Hooaja 2017/2018 alguses on plaanis salvestada koostöös DVD-tootja Cultural Media Collaborative'iga Gustav Mahleri esimene sümfoonia ja vokaaltsükkel "Rändselli laulud" koos maailmakuulsa baritoni Thomas Hampsoniga. Lähihooaegade jooksul on Neeme Järvi käe all kavas ette kanda kõik Beethoveni sümfooniad, jätkuvad plaadistused ning põnevate solistide esitlused ERSO kontsertidel.

Neeme Järvi hindab ERSO kvaliteeti kõrgeks ning töömeeleolu heaks: "ERSOs valitseb praegu entusiastlik ja töiselt loominguline õhkkond. Tunda on, et kõik on huvitatud võimalikult hea tulemuse saavutamisest,“ ütleb Järvi.

Neeme Järvi ja ERSO koostöö sai alguse 1956. aastal, neli aastat hiljem sai Järvist orkestri koosseisuline dirigent ja 1963. aastal peadirigent. Neeme Järvi tulek ERSO (tolleaegse nimetusega Eesti Raadio SO) juurde tõi kaasa mängutaseme tuntava tõusu ja stabiliseerumise. Tema taaskohtumine ERSOga toimus 1993. aastal, kaks aastat hiljem viis ta orkestri Tobiase oratooriumiga “Joonase lähetamine” Göteborgi, Stockholmi, Malmösse ja Helsingisse. Hooajast 2010/2011 on Neeme Järvist taas ERSO kunstiline juht ja peadirigent.

Toimetaja: Kaspar ViilupHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: