Turovskid ilmutasid raamatu loomamüütidest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Värskelt ilmunud raamat "Teekond urust templisse ehk märk on vaataja silmades" viib lugeja rännakule loomade ja mütoloogia seoste maailma. Raamat sai alguse Aleksei Turovski ja tema poja Marcus Turovski ühistest vestlustest.

Ronk, susi, karu ja ka draakon on müütilised loomariigi tegelased, kes on pakkunud inimeste kujutlusvõimele ainest aegade algusest peale. Aleksei ja Marcus Turovski raamat on zoosemiootiline katse jälgida loomade ja müütide arengut läbi ajaloo.

Marcus Turovski ütles "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudistele, et inimene ei saa oma semiootilisest mõtlemisest vabaneda ning seetõttu elavad ja arenevad need müüdid tänase päevani.

"Olgugi, et need müüdid ja müütilised süžeed, mis sealt raamatust läbi käivad, on vanad ja pigem antiigist ja antiigieelsetest šamanismi ja animismi perioodidest, siis tegelikult need suured läbivad teemad on inimesega tulnud kaasa läbi aegade. Lõvi ja kotkas on jäänud kuningliku võimu, riigivõimu sümboliteks siiamaani, on ka praegu riikide vappidel. See teema on pidev ja läbiv," rääkis Marcus Turovski.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: