Eesti Filharmoonia Kammerkoor esineb Jõulujazzil kitarristidega ({{commentsTotal}})

Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Eesti Filharmoonia Kammerkoor Autor/allikas: Kaupo Kikkas/Pressimaterjalid

Selle aasta Jõulujazzi programmis esineb Eesti Filharmoonia Kammerkoor koos kitarristidega kontserdil "6 keelel 4 häälel".

Ettekandele tulevad spetsiaalselt koorile ja kitarridele kirjutatud teosed, autoriteks mitmekülgsed eesti muusikud nagu Tauno Aints, Robert Jürjendal ja Raul Sööt. Esiettekandele tuleb ka Sven Grünbergi uudisteos.

Koos Eesti Filharmoonia Kammerkooriga on laval kitarristid Andre Maaker, Ain Agan, Paul Daniel ja Weekend Guitar Trio ning koloriitne külalissolist Marzi Nyman Soomest. Dirigent on Kaspars Putninš.

Tauno Aintsi "Kontsert elektrikitarrile ja segakoorile" on inspireeritud Mare Kõiva raamatust "Eesti loitsud", mis põhineb maarahva kultuuri arusaamadel ning tuletab meelde sõna ürgset jõudu.

Robert Jürjendali loos "See öö oli pikk" tuuakse kuulajateni maastikuline helimaailm, kus vahelduvad erinevad kõlavärvid ja elektroakustilised vibratsioonid. Ansambel Weekend Guitar Trio elektroonikaga töödeldud, ambientlikku ning kosmilisse kitarrikangasse on sisse kootud Eesti Filharmoonia Kammerkoori peenetundelised ja sisemiselt jõulised vokaalpartiid.

Raul Sööt kaalub oma teoses "Vaikusestki vaiksem" kahe tundliku instrumendi – hääle ja keele – kontraste ning ühisosa, vastandades ja sobitades nende natuure ja heliesteetikat.

Sven Grünbergi uudisteos "Kas Sind leian?" sündis koostöös kitarrist Andre Maakeriga.

"Otsimine ja vahel ka leidmine on üks elukesksemaid tegevusi. Erinevates eluetappides on meie sihid, valikud ja eelistused vägagi erinevad. Nii ka selles loos, mille kirjutasin vaimustudes nii Andre Maakeri suurepärasest kitarrikäsitlusest, kui ka meie esikammerkoori kõlast ja nende mõlema sisulisest küpsusest ja särast, mis võimaldab kõlama panna ka lihtsaid helimaastikke," rääkis oma teosest Grünberg.

Teosed tulevad ettekandele 2. detsembril Tartus Elleri koolis ning 3. detsembril Tallinna Kultuurikatla black box´is.

Toimetaja: Madis JärvekülgHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: