Täiendatud elulooraamat avab Bowie muusikuks kujunemise uusi tahke ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Facebook

David Bowie elust on ilmunud ohtralt raamatuid. Rahvusringhäälingu kultuuriajakirjanik Valner Valme peab aga värskelt eesti keeles ilmunud Paul Trynka oma üheks väärtuslikumaks.

"Trynka on kogenud muusikaajakirjanik ja tema portree Bowiest on muusikakeskne. Ta avab Bowiet küll ka elu kaudu, aga ikkagi lähtudes sellest, mis olid Bowie maailma kõige olulisemaks popmuusikuks kujunemise tingimised," rääkis Valme "Aktuaalsele kaamerale".

Raamatus "David Bowie: Starman" on Paul Trynka intervjueerinud nii kuulsaid rockmuusikuid kui ka Bowie varju jäänud taustajõude, kelle mälestused annavad sissevaate särava talendi kujunemise loole. Autor on Valme sõnul kirjeldanud intervjuude kaudu neid meeleseisundeid, mis valdasid Bowiet näiteks tema madalseisu ajal 1980ndate keskel ja sel perioodil, mis eelnes Tin Machine'ile. "Mõnes mõttes põnevad fun factid, mõnes mõttes mitte eriti lõbusad," ütles Valme.

Raamat ilmus algselt 2011. aastal, kuid pärast David Bowie surma, möödunud aasta jaanuaris on seda täiendatud.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: