Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Pillifond esitleb esimesi hinnalisi keelpille  

SA Eesti Pillifond avamise pressikonverents
SA Eesti Pillifond avamise pressikonverents Autor/allikas: Kultuuriministeerium

5. detsembril esitletakse Kadrioru lossis koostöös erasektoriga soetatud kuut ajaloolist maailmatasemel keelpilli. Pillifondi pillid antakse Eesti muusikutele konkursi korras rendile. Pillide esitlemise järel avalikustatakse ka pillidele kandideerimise tingimused.

"Vajaduse sellise fondi järgi on tinginud asjaolu, et kvaliteetsed keelpillid on väga kallid ning sobiliku instrumendi soetamine väga keeruline. Seetõttu on ainuvõimalik lahendus, et tippinterpreedid saavad pillifondi kaudu soodsatel tingimustel rentida instrumente, mida muusikutel endil ei oleks võimalik soetada,“ ütles Eesti Pillifondi juhatuse liige Marje Lohuaru.

"Eesti ettevõtjate ja Kultuuriministeeriumi toetusel on Eesti Pillifond omandanud kuus kõrgetasemelist ajaloolist keelpilli. Pillifondi loomisel on Eesti keelpillimängukultuuri rahvusvahelise konkurentsivõime tõstmisel ja Eesti muusikute karjääri toetamisel märgiline tähtsus. Väärtuslikul ja ajalooga kaunikõlalisel instrumendil mängimine arendab ka juba kogenud interpreeti ja pakub kindlasti palju rõõmu Eesti kontserdi publikule," ütles kultuuriminister Indrek Saar.

Pillifondi juhatuse liige Marje Lohuaru tutvustab fondi esimese aasta tööd, räägib pillide saamisloost ning annab ülevaate Eesti Pillifondi näol tekkinud täiesti uuest kultuuri rahastamise võimalusest. Eesti Pillifondi nõukogu aseesimees Toomas Velmet annab ülevaate Pillifondi rollist, ajalooliste pillide väärtusest ning taustast. Kultuuriminister Indrek Saar räägib Pillifondi tähendusest Eesti kultuuriruumis. Pillifondi ajaloolistel keelpillidel musitseerivad tunnustatud noored Eesti interpreedid.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: