NO99s lavastub sõnadeta "Punane õhupall" ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Teatris NO99 jõuab lavale sõnadeta lavastus "Punane õhupall", mida on vaatama oodatud nii täiskasvanud kui ka lapsed.

Lavastuse idee sündis viiekümnendatel aastatel tehtud prantsuse filmist, mille peategelane on väike poiss Konrad ja tema punane õhupall. Tänaseks on poisist saanud vana mees, kes on oma elu elanud üksinduses ilma korterist väljas käimata, vahendasid "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudised.

"See punane õhupall mis meil kõigil on lapsena olnud, mänguasjad, mida me kanname kaasas ja mis on nii tähtsad... Elus tehes oma tegemisi me kaotame ära selle n-ö lapsemeelsuse, headuse, õrnuse ja elame oma elu. Ühel hetkel tundub, et midagi on puudu ja siis on väga tore teha üle aastate korteriuks lahti ja minna seda otsima, mis sul puudu on," sõnas lavastaja Mart Kampus.

Kunstnik Liina Keevallik ütles, et etendus tegeleb inimese isikliku aja küsimusega.

"Kuna peategelane on elatanud mees, siis tema maailm ei käi nii kiiresti kui Youtube'i videod. Tema näeb näiteks maailma slaididena, kuna see oli võib-olla ka tema nooruspõlve kõige võimsam tehniline lahendus üldse maailma näha," selgitas Keevallik.

Lavastus on mõeldud vaatamiseks nii väikelastele kui vanainimestele. Osades on Mari Abel ja Erki Laur.

"Mulle tuleb endale meelde see absoluutselt esimene kord, kui ma teatris käisin, ma olin võib-olla viieaastane, nägin lavastust "Kukkur kolme krossiga". Nägin seal esimest korda elus kunstilist kujundit või mingit suurt fantaasiat, nimelt laval pidi lahti minema uks ja siis Tõnu Raadik tegi laval samal ajal näpuga mööda viiulikeelt "käääääks". Ma olin täielikus lummuses. Kui kasvõi ühele lapsele seda lavastust vaadates samasugune uus võlumaailm avaneks, siis oleks minu missioon täidetud. On ta siis kuueaastane või 106-aastane," rääkis Laur.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: