"Ringvaade" avas "Näitus B" telgitaguseid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: "Talveöö unenägu"

Linnateatri festivali "Talveöö unenägu 2016: Plaan B" raames avatakse Tallinnas näitus-lavastus "Näitus B", mille eksponaadid on elusad inimesed, kes on kõik mustanahalised.

"Idee lähtub sellest, et veel sada aastat tagasi tehti Euroopas veel selliseid asju, et toodi Aafrikast mustanahalisi valgetele inimestele vaatamiseks, tehti n-ö inimloomaaedu. See näitus justkui taaselustab seda, viidates sellele, kui rumalaid asju tegi tsivilisatsioon sada aastat tagasi. Tänapäeval me ju ei tee selliseid asju, kuid kas kõik need mured on ikka kadunud või on meil ikka teatavad ebavõrdsused," sõnas festivali peaprodutsent Paul Piik "Ringvaatele".

Kui Paul Piik näituse lavastaja, Brett Baileyga kontakteerus, oli viimane oma sõnul üllatunud, et niivõrd isoleeritud riigis nagu Eesti võib rassism üldse teemaks olla.

"Oleme teinud seda Poolas ja Moskvas. Näitus puudutab ka selliseid riike. Teil oli Nõukogude okupatsioon. See näitus on samuti lugu, kuidas üks grupp inimesi rõhub teist gruppi inimesi. See puudutab paljusid riike," ütles Bailey.

Ta rääkis veel, et kaks aastat tagasi protesteeriti tema näituse vastu Londonis, kus näitus veel enne avamist suleti. Pool aastat hiljem olid protestid Pariisis, kus aga näitust ei suletud. Tallinn on 26. ja ühtlasi viimane linn, kus kõnealust näitust näha saab.

"Näitus "B on üles seatud järgmisest esmaspäevast laupäevani endises transpordikoolis Tehnika tänaval.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: