"Talveöö unenägu" asetab vaataja kellegi teise olukorda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Vahur

Seekordne Tallinna Linnateatri festival "Talveöö unenäo" toob Tallinnasse neli rahvusvaheliselt tunnustatud lavastust, mida ühendab katse asetada vaataja kellegi teise olukorda.

"Head Päeva" on ooper kümnest kassapidajast, kelle töö ajal mõeldud salamõtetest sünnivad laval isikupärased lood, vahendas "Aktuaalne kaamera". Anonüümsed, robotilaadsed poemüüjad muutuvad ainulaadseteks elavateks indiviidideks. Festivali kuraator Paavo Piik kinnitas, et talle endale meeldib selline teater, kus on justkui naer läbi pisarate. "Teater, mis on vaimukalt tehtud, mis räägib olulisel teemal ning mille puhul alguses tundub, et on lahendatud vaimukalt, ent lõpus jätab sellise tunde, et tahaks peale etendust olla ja natuke järele mõelda."

Läti dramaturg Janis Balodis on lavale toonud Läti riikliku arengukava ja küsib, kuidas sellega ühildada isiklikud eesmärgid. Lavastus kannabki pealkirja "Riiklik arengukava".

Kirill Serebrennikovi lavastus "Märter" räägib loo tavalisest koolipoisist, kellest saab usufanaatik. Kuidas reageerivad jumalasõna kuulutama hakanud õpilasele tema koolikaaslased ja õpetajad või mida ütleb piibel näiteks kehalise kasvatuse tunni kohta?

Lõuna-Aafrika Vabariigist Brett Bailey lavastus "Näitus B" toob publiku ette taasesituse sada aastat tagasi toimunud orjanäitusest Norras, mõjudes sealjuures publikule väga realistlikult ja emotsionaalselt. Lavastaja Brett Bailey kinnitas, et külastajad reageerivad väga emotsionaalselt. "Inimesed tunnevad teatud häbi, kui näitlejad neile silma vaatavad," ütles Bailey ja kinnitas, et see ei olnud eesmärk ning ta ei aimanud, et inimesed nii tundma hakkavad.

Lisaks lavastusprogrammile mängitakse Linnateatri lavastust "Teisest silmapilgust", toimuvad kohtumisõhtud lavastuste tegijatega ja toimub aktsioon "Kolm tavalist inimest", kus Tallinna linnateatri näitlejad esitavad katkendeid Paavo Piigi intervjuudest Sinise Äratuse, Odini sõdalaste ja EKRE liikmetega.

Festival "Talveöö unenägu" kestab 5. kuni 10. detsembrini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: