Kultuuriportaal soovitab: "Maastik mitme kuuga" ETV-s ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mängufilm Maastik mitme kuuga (Eesti 2014)
Mängufilm Maastik mitme kuuga (Eesti 2014)

9. detsembril on ETV ekraanil Jaan Toomiku debüütfilm "Maastik mitme kuuga", mille peaosas mängib Hendrik Toompere.

Draama keskealisest mehest, kes elab oma naise ja lastega pealtnäha tavalist elu. Tegelikult on nende suhe tupikus. Mees tõmbleb kõigi endiste ja praeguste suhete vahel, teadmata täpselt, mida nendega peale hakata. Piiripeal elu hakkab mehe närvisüsteemi koormama, tegelik reaalsus ja unenäoline reaalsus sulavad kokku, järjest raskem on vahet teha, mis on tegelik ja mis luul.

Film portreteerib hullumise-eelset plahvatuslikku seisundit, kus inimene ei leia enam vahendeid eluga kontakti saamiseks. Film ei ole aga sugugi muserdav, vaid pakub oma absurdsete olukordade, reaalsushälvete ja ootamatute üleminekutega ka koomilisi äratundmisi. Filmi lavastajaks on tunnustatud kunstnik Jaan Toomik, kes tegeleb oma esimeses täispikas mängufilmis samade küsimustega, mis on teda haaranud kogu tema kunstnikukarjääri vältel: surma ja seksuaalsuse teema, kehalised moondumised, reaalse ning unenäolise vahekorrad, inimese põhihirmud, võõrandumine maailmast ja iseendast.

Stsenarist ja režissöör Jaan Toomik, operaator Mart Taniel, kunstnik Pille Jänes, produtsent Ivo Felt. Osades Hendrik Toompere, Jaanika Juhanson, Maria Avdjuško, Garmen Tabor, Raimo Pass jt. Tootjad Allfilm ja Making Movies (Soome).

Film "Maastik mitme kuuga" on ETV ekraanil 9. detsembril kell 21:40.

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: