Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Arhitektuuri Sihtkapitali peapreemia pälvis Tartu Pauluse kiriku restaureerimisprojekt

Foto: tartupauluse.ee

Eesti Kultuurkapitali Arhitektuuri Sihtkapitali peapreemia pälvis Tartu Pauluse kiriku restaureerimisprojekt, mille autoriteks on Soome arhitektid Merja Nieminen, Kari Järvinen ja Markku Norsi.

"Siin on selline elujõgi ja siin on elavate riik ja siin on siis surnute riik - nii on arhitekti poolt välja mõeldud," projekti eest aasta ehitaja tiitli pälvinud Peeter Voovere "Aktuaalsele kaamerale".

Peeter Voovere sõnul olid arhitektid kompromissitud ja iga millimeetri üle tuli pikalt vaielda. Näiteks ei soovinud arhitektid, et autolakiga kaetud tornikiivrile pandaks taastamisel peale uus plekk.

"Seda siin siis suvehommikutel käsitsi puhastati. Et päris pikalt läks selle keemia leidmiseks aega, aga leidsime selle keemia, millega autolakki maha võtta. Maha see sai ja täna hakkab ta juba vaikselt roheliseks tõmbuma," lisas Voovere.

Kirikus võib näha 1,4 kilomeetrit käsitsi valmistatud laemaalinguid ja säilitatud on võimalikult palju algupäraseid elemente.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: