Ernesaksa stipendiumid saavad Triin Koch, Varje Vürst ja Kuno Kerge ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Gustav Ernesaksa Fond annab maestro sünniaastapäeval välja koorimuusika edendamiseks mõeldud stipendiume. Sel aastal saab peastipendiumi koorijuht Triin Koch ja kooriliikumise edendamise stipendiumi Varje Vürst. Fondi õppestipendium määrati noorele koorijuhile Kuno Kergele.

Kuno Kerge omandab magistrikraadi muusika- ja teatriakadeemias. Ta ütles "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudistele, et stipendium paneb teda mõtlema oma eelkäijatele ja õpetajatele ning aitab ka oma sihte selgemalt sõnastada.

"Tulevikku ma olen sidumas ikkagi meeskoori liigiga, aga mitte ainult. Töötades praegu meeskooridega näen ma tõsist probleemi järelkasvu tekkel ja olen ka omalt poolt püüdnud panuse anda sellesse, et seda liiki hoida ning kasvatada peale uusi lauljaid. Olen kaks aastat töötanud Virumaa poistekooriga," sõnas ta.

Gustav Ernesaksa Fond asutati 22. oktoobril 1993. aastal Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse, Eesti Kooriühingu, Eesti Meestelaulu Seltsi, Eesti Rahvusmeeskoori ja Eesti Muusikaakadeemia poolt. Fondi eesmärk on jäädvustada Gustav Ernesaksa mälestust ning väärtustada koorimuusika-alast tegevust. Fond annab igal aastal välja Gustav Ernesaksa nimelise koorimuusika peastipendiumi ning koorimuusika edendamise- ja õppestipendiumi, mida rahastatakse Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutuse ning Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fondi poolt.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: