Tallinna kunstihoone galeriis rõõmustatakse aja ja heli üle ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Tallinna Kunstihoone

Tallinna kunstihoone galeriis näeb, mis juhtub siis, kui erinevas vanuses ning eri stiiliga kunstnikud kokku saavad ja aega mõõtma hakkavad. Kaarel Kurismaa, Raul Keller, Mari-Liis Rebane ja Karl Saks on üheskoos loonud näituse "Taimer". 

Kaarel Kurismaa leiab, et näitusel rõõmustatakse üheskoos aja ja heli üle, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma arvan, et siin on vaadata midagi, siis on natuke lugeda, ka värviga tegelemist ja siis kahtlemata on kõik seotud heliga - keerates taimeri nuppu hakkab maailm elama," kirjeldas Kurismaa. Näituse külastaja saab ka ise heliga mängida. 

Loominguprotsess toimus eraldi, igaüks mõtestas enda jaoks ajatemaatika lahti ning paar päeva tagasi hakati uurima, kuidas helifoon tervikuna töötab ja mõjub. "Me kumbki lähtusime taimeri temaatika mõtestamisel erinevatest motiividest. Kui mina selle lähteülesande enda jaoks võtsin, ma püüdsin luua teatavat isiklikku ajamõtestamise rütmi, valisin selleks motiiviks palvehelmed, mis tulevad välja heliruumi kaudu," rääkisid Saks ja Rebane.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: