Värske Rõhus on ungari tragikoomikat ja katalaani luulet ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Värske Rõhk
Värske Rõhk Autor/allikas: www.va.ee

Värske Rõhu talvenumbrist leiab Anna Kaare luuletusi teras-, klaas- ja nutunaisest; Kelly Turgi tekstuaalseid ja Siim Lille intertekstuaalseid eksperimente. Värskeid tekste ka Kristina Viinalt ja Anete Kruusmäelt; luuledebüüdi teevad Kaia Beilmann ja Toni Tombak.

Proosas Tõnis Tootseni värvikas novell pikast bussisõidust ja Erki Linnu pärimuslike sugemetega lugu talvisest pööripäevast. Katkendeid Margit Lõhmuse päevikust.

Tõlkerubriigis ungari autori Tibor Noé Kissi tragikoomiline lugu Ida-Euroopa äärealadest (tõlkinud Berit Puidet) ja noored katalaani luuletajad: Blanca Llum Vidal ja Jaume Coll Mariné (tõlkinud Mariliin Vassenin). Mariné räägib intervjuus Mariliin Vasseninile katalaani kirjandusest ka veidi pikemalt.

Uuest numbrist leiab ka Joosep Susi intervjuu Manfred Duboviga. Ann Viisileht arvustab Lauri Kaldoja luulekogu "Panoptikum", Maarja Helena Meriste vaatleb Jim Ashilevi "Kehade metsa", Enn Saar kirjutab Meelis Friedenthali "Inglite keelest". Taavi Hallimäe võtab vaatluse alla Thomas Salumetsa "Mõju mõnu" ja Agne Pilvisto Koguja raamatu uue tõlke. Raamatuid oma lugemislaualt soovitab Jim Ashilevi.

Ajakirja kaanekujundus ja illustratsioonid Kärt Einastolt, fotod Epp Salulaid.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: