Tartu kunsti aastanäituse tööd läbisid žürii sõela ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartu kunsti aastanäitus on üleval korraga kolmes Tartu Kunstimaja galeriis. Viimastele aastatele iseloomulikult domineerib maalikunst. Üle pika aja valis aastanäituse teosed välja karm žürii.

Tänavuse aastanäituse kujundas tugeva käekirjaga Jevgeni Zolotko. Lisaks tavapärasele näitusele vaatab aastanäitus seekord tagasi ka iseenda ajaloo ja olemuse peale. Tartu Kunstimaja galeristi Indrek Grigori sõnul on aastanäituste roll olnud ajaloos märksa suurem. Kunstiväli on aga muutunud aina enam isikunäituste põhiseks ja seega on muutunud ka kunst, mida kunstnikud teevad. See on viinud ülevaatenäitused tugevasse kriisi.

"Meil on terve hulk kunstnikke, kes on väga solvunud, et nad ei pääse aastanäitusele, meil oli sel aastal üle pika aja ka karm žürii ja sellega kaasnes muidugi ka skandaal – mis mõttes minu töö ei saanudki välja! –, aga teiselt poolt on ka suur hulk kunstnikke, kes lihtsalt tulenevalt sellest, et aastanäituse formaadil kui sellisel on halb maik, ei ole mitte mingil juhul nõus oma teost näitusele tooma," selgitas Grigor.

Galerist Evelin Salumaale ehk Huupile, kes on samuti näitusel esindatud, avaldab enim muljet Epp Loo tugitool, sest skulptuurina paistab see maalide vahelt silma.

Grigor tunnebki näitusel enim puudust skulptuurist, fotost ja graafikast.

 "Tunnen puudust sellest Tartu põrandaalusest avangardist. Kus nad siis nagu on? Ilmselt on põranda all, kus nad peavadki olema, ei saa ju ette heita," sõnas ta.

 Näitust saab Tartu Kunstimaja kolmes galeriis näha 8. jaanuarini.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: