Andrei Hvostov selgitab välja, kust tulevad psühhopaadid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Ajakirjaniku ja literaadi Andrei Hvostovi teine romaan kannab pealkirja "Šokolaadist prints". Autor on öelnud raamatu eessõnas, et teda huvitas romaani kirjutades küsimus, kust tulevad psühhopaadid ja miks on Jumal meid selliste olenditega nuhelnud.

Romaan annab küsimusele ka vastuse: psühhopaadid tulevad lapsepõlvest. "Ja nõnda selle teose esimene pool kujutabki tegelase kujunemislugu. Me saame häid, väga mahlakas ja isegi groteskses keeles pildikesi Eesti elust viimase poolsajandi vältel kümnendite kaupa ja teose teine osa kujutab siis seda peategelast juba aktsioonis," kirjeldas kirjanik ja esseist Peeter Helme "Aktuaalses kaameras".

Romaani psühhopaadist peategelane töötab tuntud Eesti nädalalehe toimetuses. "Hvostov on ise öelnud, et ärge otsige prototüüpe ja tõsi-tõsi, mitmel juhul ei ole neid vaja otsida, sest nad torkavad ise silma, aga paljud tegelased on kokku pandud eri tegelastest. Tõesti, autor ei ole fantaasiaga olnud kitsi ja ma rõhutan veelkord tema vaatenurga ja keelekasutuse grotesksust, mis võib mõne kombekama lugeja isegi ära ehmatada," lisas Helme.

Helme sõnul on mõned kohad äärmiselt naljakad. "Ma hakkasin kohati hüsteeriliselt pisarateni naerma ja siis tulevad mingid kohad, mis ehmatavad oma traagilisusega, nii et ta suudab tõesti sellise tunnete Ameerika mägede efekti tekitada. Ta suudab viia lugeja ühest äärmusest teise ja on tõesti näha, et see on väga läbi kirjutatud raamat," kiitis Helme.

Andrei Hvostovi eelmine romaan "Lombakas Achilleus" ilmus üle kümne aasta tagasi.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: