Ilmus raamat 1970ndate ansamblitest ENSVs ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1482216295000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Andres Oja sulest ilmus raamat pealkirjaga "Tsepeliini triumf", mis käsitleb Eesti rockmuusikat 1970. aastatel.

Raamatu autor, muusik (löökriistamängijana tuntud Vitamiinist ja Kolumbus Krisist) ja raadiohääl Andres Oja ütleb, et raamat pole mingi (muusika)ajaloo õpik, vaid ere elu muidu stagnatsioonitempliga märgistatud 1970ndatest.

"See oli kümnend, mil sündisid hard rock, heavy metal, progressive rock, jazz rock, punk rock. Instrumentalistid mängisid pikki soolosid, stuudios salvestatud lood ei olnud enam kolmeminutilised, vaid tihtipeale isegi üle kümne minuti pikad, kontserdid kestsid paarikümne minuti asemel mitu tundi. Olulisim, mida peab nimetama Eesti rahvusliku rockmuusika sünniks, sai alguse 1970ndail. Need noored muusikud ei mõelnud, et nad teevad ajalugu. Aga just seda nad tegid. Pea olematutes tingimustes, pillidega, mida ükski endast lugupidav Lääne muusik poleks puutunudki. Lindistades Eesti kullavaramusse jäänud laule, teadmata, kas keegi neid kunagi kuuleb. Kuid enamik muusikuid ei meenuta neid aegu jubedusest õlgu väristades. Esinemiskeelu ohust ei hoolitud, entusiasmi oli nõnda palju, et sellega oleks võinud talve soojaks kütta. Nad tegid muusikat, et olla vabad, kasvõi hetkekski, vabad, kuni muusika lõpeb," seisab raamatu tuvustuses.

""Tsepeliini triumf" ei ole päris entsüklopeedia ega ajalooraamat, sest mõned faktid on nii pika aja tagant tuhmunud ja isegi natukene ilusamaks läinud," ütles Andres Oja "Aktuaalses kaameras" ja nentis, et eriti jäi talle meelde Virmaliste trummari Ülo Kurmeti viimane intervjuu. "Ma jõudsin selle ära teha kaks kuud enne tema surma ja see jäigi tema viimaseks intervjuuks," ütles autor ja selgitas, et see on peaaegu täismahus raamatus ära trükitud.

Kujundanud Andres Tali

Kõva köide, 304 lk

Formaat 143x215 mm

Kirjastus Tänapäev

Toimetaja: Madis Järvekülg

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: