Teele Pärn "Jõulutunnelis": Panso preemia on pisut veider ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

"Jõulutunnelis" oli külas ka sel aastal Panso preemia pälvinud noor näitleja Teele Pärn, kes tõdes, et tema jaoks on elus eriti tähtsad just õpetajad.

Näitleja Teele Pärn ütles "Jõulutunnelis", et kuigi Panso preemia pälvimine on suur au, siis on tegemist pisut veidra preemiaga. "See antakse küll ühele inimesele, aga kuna teater on kollektiivne kunst, siis hoolimata sellest, et see anti sel aastal minule, kuulub see ikkagi kogu kursusele," ütles Pärn ja kinnitas, et ta on eriti õnnelik nende kursuse üle, kuna nende ainsas lavastuses ei ole peategelast. "95% ajast oleme me kogu kursusega laval."

Teele Pärna jaoks oli väga oluline ka see, et preemia andis üle just Lembit Peterson. "Tema on vastutav suures osas selle eest, et ma üldse hakkasin teatriga tegelema, sest ma õppisin Vanalinna Hariduskolleegiumis," ütles ta ja selgitas, et 9. klassis lavastas nende jõuluetenduse just Lembit Peterson.

Tegelikult oli Teele Pärna soov lapsepõlves saada hoopiski klouniks. "Kloun oli minu esimene soov, aga sellele järgnes näitleja, aga mul käis seal veeö palju asju läbi," sõnas ta ja lisas, et ta soovis saada ka eripedagoogiks ja dirigendiks. "Lõpuks jäi aga ikkagi näitleja."

"Ma olen täielikult mentorikeskne inimene," ütles Panso preemia laureaat ja nentis, et ta hindab kõiki õpetajaid alates algklassi klassijuhatajast kuni praeguste õppejõududeni. "Inimesed, kelle järgi ma õpin seda maailma tundma või kui ma näen inimest, kellel on oma siht, siis see väga inspireerib mind."

Teele Pärn esitas "Jõulutunnelis" ka Doris Kareva luuletuse "Kaotaja kiituseks laulan".

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Jõulutunnel"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: