Tiit Sukk esineb Austraalias: pärast tänast jääb tükike Eesti teatrist siia

Foto: Rene Suurkaev / ERR

Austraalia eestlaste päevadel esinevad VAT teatri näitlejad, eesotsas Tiit Sukaga. Austraalias elavate eestlasteni viidi pühade ajal lavastus "Gunn, Gunn, vana ...".

"Kaks tükki on meil tänaseks juba mängitud ja üks on veel ees mängida," rääkis Sukk "Vikerhommikus", sõites Sidneysse viimast etendust andma.

Sukk lisas, et kohalike seas on huvi Eesti teatri vastu suur. "Vähemasti paistab selle järgi, et rahvast saali rohkem ei mahtunud. Pärast tänast jääb tükike Eesti teatrist siia, neil pole ammu midagi sellist olnud ja nad on ülirõõmsad," kinnitas Sukk.

Kohapeal suhtles Sukk ka kohalike eestlastega ning tõdes, et vanemad Austraalias elavad inimesed olid veidi üllatunud lavastuse sõnakasutusest. "Nad olid pisut ehmatanud ja tunnistasid, et noorte keelekasutus on nende jaoks järsk, aga nad püüavad järele jõuda. Etendus ise neile väga meeldis ja hoolimata sellest, et seal mõned vürtsikad sõnad läbi käivad, on nad väga õnnelikud, et me seda sinna näitama läksime," ütles Sukk, kes vestles pärast esimest etendust kahe Melbourne'is elava vanaprouaga.

Austraalia on Suka sõnul uskumatu maa, mis on täis sõbralikke ja siiraid inimesi. "Alguses tundub, et on mingi hoiak, aga nad vist ikkagi ongi sellised," arutles Sukk.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: