Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Aljona Suržikova filmist "Lumi Punasel Lagedal": kui me seda näitasime, siis enamik saalist nuttis

"OP-is" rääkisid dokumentaalfilmist "Lumi Punasel Lagedal" režissöör Aljona Suržikova ning Postimehe korrespondent Venemaal Jaanus Piirsalu. Film jõuab Eesti vaatajateni Docpointi filmifestivalil jaanuari lõpus.

Režissöör Aljona Suržikova tõdes "OP-is", et need kohad, kuhu Eesti kogukonnad on Venemaal tekkinud, on ühed ilusamad paigad maailmas. "See on tõeline paradiis äärmiselt ilusa loodusega," ütles ta ja lisas, et kuigi inimene saab selle väga kiiresti ära hävitada, siis loodus on ikkagi tugevam. "Meil ei olnud eesmärki selle filmiga konflikti minna, me tahtsime lihtsalt vaadata, kuidas kõik muutub," sõnas režissöör ja nentis, et filmi eellinastusel Šotsis enamik inimesi nuttis. "Seal oli nii palju neid inimesi ja kohti, mida enam ei ole."

Suržikova kinnitas, et Šotsi väikeste kogukondade eestlastele film "Lumi Punasell Lagedal" väga meeldis ning nad olid äärmiselt tänulikud, et nende lugu on jäädvustatud.

Jaanus Piirsalu leidis, et selle filmi eesmärk on talletada üks Eesti kogukond, kes jäi väga suure muutuse sisse. "Näitamaks, et kuidas see muutus toimus ja mõjutas nende elu," sõnas ta ja nentis, et selliseid väikeseid kogukondi võiks Eesti riik rohkem toetada. "Võrreldes suurte kogukondandega Euroopas, kuhu moodsad niigi ettevõtlikud ja heal järjel Eesti väljakolijad elama asuvad, on aga need, kes ida pool elavad, siiski suhteliselt tavalised inimesed, kellel on võimalusi vähem," ütles Piirsalu ja lisas, et 50 või 100 aasta pärast surevad need kogukonnad niikuinii välja.

Film "Lumi Punasel Lagedal" jõuab Eesti kinodesse 28. jaanuaril.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "OP"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: