Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

TÜ naiskoor ja Benjamin Kirk annavad Tallinnas viimase ühiskontserdi

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor Autor/allikas: Postimees/ Scanpix

Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor (TÜAN) ja dirigent Benjamin Theophilus Martin Kirk annavad 21. jaanuaril oma ainsa Tallinna kontserdi "KOKKUVÕTE. In Freezing Winter Night", mis on ühtlasi nende senise koostöö viimane ülesastumine.

Alates 2016. aasta septembri keskpaigast kuni selle aasta jaanuari lõpuni juhatab TÜAN-i noor inglasest külalisdirigent Benjamin Kirk.

Kui Kirk alustas esimest korda koori sügisesele repertuaarile mõtlemist, tuli talle meelde John Keatsi poeem "To Autumn". Nii sündiski sõbra ja helilooja Sander Pehkiga kahasse kirjutatud kolmeosaline teos "Ood sügisele", mille esmaettekanne kõlas novembris ja mida Tallinna publik kuuleb tuleval laupäeval esimest korda.

Uuele teosele tasakaaluks esitatakse kava viimasena ka teadaolevalt vanimat säilinud neljahäälset teost "Viderunt omnes", mis on valminud Perotinuse ja Leoninuse koostöös.

Kontsertkava on ülesehitatud justkui tagurpidi, lõpust algusesse, ja kavalehelt ning vahetekstidest leiab lauljate mõtteid repertuaari ja ühise aja kohta.

Benjamin Theophilius Martin Kirk (1992) on noor inglise dirigent, kes on õppinud nii bakalaureuse- kui magistriõppes Tõnu Kaljuste käe all ning on lõpetanud ka Londoni Kuningliku Muusikaakadeemia (Patrick Russill). Hetkel omandab Kirk oma järgmist magistriharidust Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias orkestridirigeerimises, kus tema erialaõpetajaks on Paul Mägi. 

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: