Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Kinodesse jõuab Ulrich Seidli šokeeriv dokumentaalfilm "Safari"

Ulrich Seidl
Ulrich Seidl "Safari" Autor/allikas: outnow.ch

30. jaanuaril esilinastub kinos Sõprus Austria skandaalse režissööri Ulrich Seidli uus dokumentaalfilm “Safari”, mis võtab vaatluse alla Lääne-Euroopa trofeeküttide retked Aafrika savannides.

Dokumentaalfilm viib vaatajad Namiibias asuvasse Leopard Lodge’i, kus tavaline keskklassi inimene saab kasvõi hetkeks tunda end looduse kuningana. Seidl kujutab sealset jahipidamisprotsessi peaaegu monotoonse tegevusena, kus pärast tundidepikkust adrenaliinirohket ootamist, jälgimist ja sihtimist saabub orgasmisarnane kõrghetk metsloomade tapmisest ja tavapärastest "Heil!" võiduhüüetest.

Sealjuures ei sea dokumentaalfilmi osalema valitud austerlastest ja sakslastest jahisõbrad oma hobi kahtluse alla: nende meelest loob jahiturism töökohti arengumaa mustanahalistele ja õpetab inimesi loodust austama. Filmis poseerib kogu pere pildistamiseks massiivse lihakeha ees; enne pildistamist on loom sätitud veidi elavamasse asendisse – õige saagi-selfide pildistamine nõuab põhjalikke ettevalmistusi. 

Seidl näitab meile inimeste kummalisi kirgi tõetruult ning paljastab, kui võimatult absurdselt on inimene loodusest eemaldunud. "Safari" šokeerib nii sellega, mida ekraanil näidatakse, kui ka sellega, mis tundeid hinnangutevaba kõrvaltvaatajapilk tekitab.

30. jaanuari esilinastusele järgneb vestlus, kus Peeter Hussar Eesti Jahimeeste Seltsist ja Tiit Maran Tallinna Loomaaiast arutlevad trofeeküttimist Eesti kontekstis.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: