EKA nahakunsti osakond tähistab 100. tegutsemisaastat näitustega ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kelian Luisu töö
Kelian Luisu töö Autor/allikas: EKA Nahakunsti osakond

Eesti Kunstiakadeemia (EKA) nahakunsti osakond tähistab sel aastal 100. juubelit. Nii korraldatakse mitmeid näitusi, mis avavad tegutsemisaastate ajalugu nii nahakunsti- kui ka lihtsalt disainihuvilistele ja moesõpradele.

Esimesest veebruarist kuni 19. aprillini on Tallinna kaubamaja vaateakendel näituse "#EKANAHK100" raames eksponeeritud paremad näited EKA nahakunsti osakonna tudengite viimase viie aasta loomingust.

Väljapanek põhineb vastandumisel: klassikalisel valguse-varju võitlusel, tehnoloogia ja vanade käsitöövõtete kõrvutamisel, reaalse ja mängumaailma eristamisel. Eksponeeritud kinnaste, kottide, jalanõude ja kübarate autoriteks on näiteks Mari Masso, Kreete Pillenberg, Kadi Paasik, Kärt Põldmann, Marika Jylhä jpt.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis avatakse aga esimesel märtsil näitus 100 tegutsemisaasta jooksul nahakunsti osakonna arhiivifondi kogunenud väljapaistvamatest töödest. Erinevatel aastakümnetel valmistatud nahkköited, - karbid, -kotid jm peegeldavad küll erinevaid esteetilisi tõekspidamisi, kuid on nüüd asunud muuseumi trepigaleriis sõbralikku dialoogi.

Viru keskuses asuv Rahva Raamatus näeb aga esimesest märtsist kuni esimese aprillini raamatuköitekunsti tutvustavat temaatilist ekspositsiooni "Põrgu". Tudengid on vorminud Dante Alighieri teose "Jumaliku komöödia" esimese osa "Põrgu" enda loodud köidetesse.

Toimetaja: Madis Järvekülg

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: