Kultuuriportaal soovitab: "Inimese mõõt" ETV2-s ({{contentCtrl.commentsTotal}})

25. jaanuaril on ETV2 ekraanil emotsionaalselt jõuline ja seejuures elegantne realistlik draama "Inimese mõõt"

Thierry (Vincent Lindon) on aus ja väärikas viiekümnendates aastates tubli prantsuse härra, kes on kaotanud töö. Pere eest tuleb hoolt kanda, uue teenistuse leidmine aga ei edene... Aegamisi koguneb sotsiaalne pinge ja igapäevased väikesed alandused. Viimaks saab Thierry tööd kaubanduskeskuses turvamehena.

Uues ametis tuleb tal silma peal hoida ka teenindajatel ja nende peale pisiasjade pärast "koputamas" käia - ülemused soovivad nimelt läbi viia koondamisi ilma hüvitusteta. Vaataja ees on Thierry igapäevane, otsapidi ka nagu tavaline elu (töötu staatus pole ju otseselt midagi erakordset), milles inimlikkuse mõõt ometi üsna kokku pressitakse.

Lugu on lihtne ja Thierry sisemise eetika (lammutav) proovilepanek seda veenvam - dokfilmi meenutav realism laseb vaatajal kohati isegi unustada, et tegu on mängufilmiga. Peaosaline Vincent Lindon on Thierry "tavalisuses" vägagi mõjus. Cannes’is pärjati Lindon parima meesosatäitja tiitliga, režissöör Brizé pälvis seal oikumeenilise žürii eriauhinna. Mõlemaid auhinnati ka kodusel Cesarite jagamisel.

Film "Inimese mõõt" on ETV2 ekraanil 25. jaanuaril kell 21:35.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: